Izdrukāts no: http://www.pirtslietas.lv/web/index.php?id=401676&printDocument=true
Datums: 17.11.2019 04:58
 

Brīvdienu mājā "Meteorīts" jūs varēsiet izbaudīt mazpilsētas mierīgo gaisotni. Guļbūves ēkas pirmajā stāvā atrodas  dzīvojamā telpa un virtuves stūris ar ledusskapi, plīti, trauku  mazgājamo mašīnu, izlietni, ēdiena gatavošanas un pasniegšanas traukiem un lielu darba virsmu, kurs no pārejās telpas ir atdalīts ar bāra leti. Vēl pirmajā stāvā ir sauna, duša, WC, atpūtas telpa ar izeju uz āra baseinu un terase. Otrajā stāvā atrodas divas telpas gulēšanai.
   Plašs dārzs, zālājs, īpaši veidota ainava jūs priecēs visu dienu.

   Jūs būsiet 5 minūšu gājiena attālumā no pilsētas centra un tikpat netālu no pilsētas peldvietas – Klievezera. Netālu atrodas arī gleznainie Smiltenes pauguri ar izveidotām takām un meteorīta krāteris.
   Vakarā nesteidzīgi varēsiet gatavot ēdienu uz grila un, raugoties uz baltajām ūdensrozēm, gūt spēkus tālākam ceļam vai jaunam darba cēlienam.

   Dodiet arī jūs savu vērtējumu !

  
Īpatnējais dabas veidojums "Meteorīta krāteris" cilvēkos izraisa aizvien lielu interesi, jo šis objekts ir kā neatminēta mīkla - meteorīta sprādziena rezultāts vai dabas veidojums. Īpatnējs dabas veidojums, apaļa bedre ar nelielu valni ziemeļaustrumu daļā. Tas varētu būt veidojies tāpat kā visi citi Smiltenes smilšu pauguri un gravas ledus laikmetā, ūdenim skalojoties caur ledāja spraugām vai arī tam ir kosmiska izcelsme – meteorīta sprādziena rezultāts. Krāterveida bedres dziļums 11m un diametrs 85m, kas veido nogāžu slīpuma attiecību 1:7 – 1:8, kas ir raksturīgs lielums sprādziena tipa meteorītu krāteriem. Pēc ģeoloģiskiem pārbaudes urbumiem krātera centrālajā daļā ieži ir stipri sajaukti, bet pētījumu rezultātā noskaidrots, ka šī krāterveida bedre varējusi izveidoties, izkūstot kvartāra ledājiem, tāpēc kosmiskas izcelsmes hipotēze nav apstiprināta. Bet neskatoties uz šiem pētījuma rezultātiem, "Meteorīta krāteris" cilvēkos izraisa aizvien lielu interesi, jo šis objekts ir kā neatminēta mīkla - meteorīta sprādziena rezultāts vai dabas veidojums?