> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

>> Kas ir augu ēteriskās eļļas?

>> Augu ēterisko eļļu lietošana

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

15.
decembris
2019
KAS IR ĒTERISKĀS EļļAS?

Fitioterapija un aromterapija. Ēterisko eļļu nozīmīgums
Augu valsts uz zemes ir pastāvējusi daudz agrāk par cilvēkiem un tāpēc augi glabā vairāk informācijas par cilvēka organismu. Ēteriskās eļļas, nonākot cilvēka organisma audu šūnās, liek tām atcerēties, kā tās ir darbojušās, būdamas veselas, un tā rezultātā šūnās atjaunojas pareizas funkcijas.

Kas ir ēteriskās eļļas? Tās ir smaržīgas, gaisīgas (liesas, atšķirībā no augu eļļām) vielas, kuras iegūst no augu saknēm, lapām, ziediem, sēklām un augļiem. Lielās pilsētās, kur daudz putekļu, augi zied, nezaudējot mitrumu un aromātu. Tas ir tāpēc, ka ēteriskās eļļas “ieskauj” augus, veidojot barjeru, aizsargājot augu no izžūšanas un baktērijām.

Ēteriskās eļļas ir aromātisks šķidrums, sastāvošs no daudziem komponentiem, kuri rada specifisko aromātu. Vienas eļļas sastāvā ir 120-500 dažādu komponentu. Atkarībā no augu kultivācijas vietas to aromāts ir dažāds, piemēram, Itālijas jasmīns, Florences īriss, Marokas roze, utt. Eļļas sastāvs var mainīties atkarībā no tā, kādā dienā ir ievākti augi, pat kurā diennakts laikā. Piemēram, jasmīna ziedus ievāc agri no rīta, pirms saullēkta. Augi šīs eļļas satur ļoti nelielā daudzumā (4% - 0.1%). No 100 kg lavandas var iegūt 2,5 kg eļļas, no 100 kg rožu ziedlapiņām – 0,5 kg. Šī iemesla dēļ naturālās ēteriskās eļļas vienmēr būs dārgas un ne visiem pieejamas. XX gs. ēterisko eļļu koncentrāciju augos sāka pētīt zinātnieki. Pētījumu rezultātā secināja, ka vienkārši izsakoties, eļļas uzkrājas speciālos rezervuāros augu lapās, mizā, ziedos, saknēs, sēklās. Vienkāršs piemērs apliecina eļļu koncentrāciju citrusu augļu mizās. Miziņu izspiežot virs degošas sveces, šķidrums, kas izdalās, uzliesmos. Ēteriskās eļļas aromāts ne vienmēr ir tāds pats kā auga ziedu aromāts. Piemēram, jasmīna eļļas aromāts ir līdzīgs siena smaržai, bet smaržīgās vijolītes aromāts, ir līdzīgs gurķu smaržai.

Mūsdienu aromterapija – ir profilaktisks, ārstniecisks, pilnīgi dabisks līdzeklis, lai uzturētu labu cilvēka psiho - emocionālo un fizisko formu.

Aromāts – tā ir nopietna lieta. Aromāts atgriež labo garastāvokli, tāpat ir spējīgs to sabojāt. Atgriež dzīvesprieku vai izsauc briesmīgas galvas sāpes. Tās ir organisma reakcijas, pasakot priekšā kas individuālajam organismam ir vēlams un kas nē. Īpaši tas jāņem vērā izvēloties dažādas aromātiskas lietas piemēram smaržas. Smarža spēj ārstēt, noņemt stresu, uzlabot garastāvokli. Pasaulē šobrīd ir aromterapijas uzplaukums. Tas saistīts ar cilvēku dabisko vēlmi izvairīties lietot sintētiskus preparātus. Ēterisko eļļu lielākā vērtība ir – simtprocentīgs dabiskums, kas neizsauc negatīvus blakus iedarbības procesus lietošanas laikā. Ēterisko eļļu iedarbība dažkārt ir spēcīgāka par sintētisko preparātu iedarbību.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika