Izdrukāts no: http://www.pirtslietas.lv/web/index.php?id=400253&printDocument=true
Datums: 04.04.2020 23:22

Pirts slotiņas izmantošana
Masāža ar pirts slotiņu ir savdabīgs masāžas veids, kas pastiprina ādas virskārtas un dziļāko audu asinsriti. Pastiprinās svīšana, vieglāk atveras ādas poras, tādejādi veicinot to attīrīšanos.

Jebkura slotiņa izdala fitoncīdus, kuri neitralizē  slimību  izraisošās baktērijas, un  ēteriskās  eļļas, kas, nonākot  uz ādas, aizkavē tās priekšlaicīgu novecošanu.

Pats racionālākais ķermeņa stāvoklis ir guļus stāvoklis – karstums uz visu ķermeni iedarbojas vienādi un muskuļi maksimāli atslābinās.

Pēršanās procedūru labāk veikt divatā. Viens apguļas uz lāvas , otrs veic masāžu ar slotiņām, pēc tam, pēc atpūtas pauzes, apmainās lomām. Pērējam nevajadzētu aizmirst uzvilkt rokās cimdus, jo ir viegli dabūt tulznas.

Ja pērtuvē gaisa mitrums ir lirlāks par 40 – 50%, nav nepieciešams procedūras laikā mērcēt slotiņu. Slotiņa zaudēs spēju piesūkties ar tvaiku, lapiņas salips un slotiņa kļūs smaga.

Savukārt sausā gaisa pērtuvē pastāvīgi jāatrodas traukam ar ūdeni, kur procedūras laikā mērcēt slotiņu.

Trīs zelta likumi, kurus būtu lietderīgi iegaumēt!

  • Slotiņai jābūt mitrai. Ja nepieciešams, tā periodiski jāsamitrina.
  • Pērēja kustībām jābūt maigām, slotiņai viegli jāpieskaras miesai.
  • Ja pērtuvē ir liels karstums(aptuveni  60ŗ C), slotiņa jāvicina uzmanīgi, lai ar karsto gaisu (tvaiku) neapdedzinādu ādu.