> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

>> Pirts dziednieki iesaka

>> Padomi

>> Pēršanās

>> Masāža

>> Vieglu garu

>> Kontrasta procedūras

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

29.
novembris
2020
AUSTRUMU MASĀZAS DAžI VEIDI

Austrumu masāžas dažādi veidi
Austrumu masāžas pamatā ir dabiskās enerģijas plūsmas un enerģijas līdzsvara ietekmeuz veselību un ārstēšanās teoriju. Austrumu masāžai ir daudz kopīga klasisko masāžu, bet vienlaikus ir arī atšķirības: masējošā iedarbība ir vērsta uz meridiāniem, kuros ir koncentrēti bioloģiski aktīvi punkti. Iedarbība uz bioloģiski aktīvajiem punktiem ir balstīta uz austrumu mediķu priekšstatiem par dzīvības enerģiju un tās kustību pa neredzamiem kanāliem – meridiāniem. Dzīvības enerģija stingri noteiktā secībā  cirkulē pa pamatkanāliem un “baro” orgānus un sistēmas un nodrošina to saskanīgu funkcionēšanu. Slimība rodas tad, ja kaut kāda iemesla dēļ pavājinās vai tiek traucēta dzīvības enerģijas plūsma.

Taizemiešu Tai masāža.

Pastāv jau 2500 gadu. Tās saknes meklējamas līdz ar taizemieti Živaku Kumaru Bhakke, kurš ir bijis taizemes medicīnas tēvs, izcili pārzinājis augu un minerālu dziednieciskospēki. Viņš bija Buddas  laikabiedrs, kāda indijas valdnieka privātais ārsts kā arī budistu mūku ordeņa ārsts. Līdz mūsdienām nav saglabājies daudz vēstures liecību, bet esošās  ļauj apgalvot, ka masāža Briselē nonāca līdz ar budismu – aptuveni 2. Vai 3. gs.p.m.ē. Tai masāžas paņēmienos ir jūtama ļoti liela indiešu jogas ietekme. Jogu uzskata par efektīvu veidu, kā uzturēt labu veselību un ne tikai. Tomēr Tai masāža  ir samērā kūtrs un vienkāršs veids, kā saņemt to, ko sniedz joga, turklāt tas viss ir saistīts ar diezgan pasīvu darbību. Rietumu pasaulē stīvumu un lokanības trūkumu uzskata par nenovēršamu novecošanas procesa rezultātu. Ar Tai masāžas palīdzību, sistemātiski iestiepjot visus  svarīgākos ķermeņa muskuļus, tiek līdzsvarots enerģijas līmenis.  Daudzas  Tai masāžas  tehnikas ir paredzētas iekšējās enerģijas plūsmas veicināšanai un stimulēšanai , kā arī  nosprostoto vielu atbrīvošanai, kas aizkavē līdzsvara iegūšanu. Pirmsākumos ar Tai masāžu  nodarbojās budistu tempļos , jo Tai piemīt reliģiska nozīme. No budistu viedokļa , tam, kas sniedz masāžu, ir jāvadās  vienīgi pēc vēlēšanās dāvināt mīlas pilnu labsirdību, rūpējoties par masāžas saņēmēja fiziskajām un emocionālajām sāpēm un sajūtām. Mūsdienās šī taizemiešu masāža vairāk asociējas ar naktsklubiem, kur masāžu veic kailas meitenes, zaudējot masāžas ērstniecisko nozīmi.

Japāņu Šiatsu masāža

“Šiatsu” nozīmē – “spiediens ar pirkstiem”. Masāža paredzēta cilvēka enerģētikas uzturēšanai un atjaunošanai. Šiatsu ir senās Japānas dziedniecības māksla, kas ir balstīta uz ķīniešu teoriju par enerģijas cirkulāciju. Masāžas speciālisti iedarbojas uz cilvēka enerģijas plūsmām, uzspežot uz noteiktiem punktiem, kas atrodas ķermeņa iekšpusē. Boeži vien šie punkti tirk noteikti intiutīvi. Tiek  izmantots enerģijas kanālu vai merediānu tīkls, kas plūst caur ķermeni, lai panāktu ķermeņa relaksāciju, uzlabotu veselību un veicinātu  fizisko un garīgo labsajūtu. Tomēr, masējot pēc Šiatsu tehnikas,  tiek izmantoti ne tikai pirksti, bet arī rokas, pēdas, elkoņi, apakšdelmi un ceļgali. Efektīgi palīdz bezmiega un nervu sistēmas darbības traucējumu ārstēšanā.

Amma masāža.

Nozīmē – “nomierināšana ar roku”. šo metodiku radīja akli cilvēki,  kurim masēšana bija vienīgais iztikas  līdzekļu  ieguves veids. Laikam ejot, šis masāžas veids kļuvis par īpašu dziedniecības filosofiju. Tiek izmantotas akupresūras  un akupunktūras metodes. Filosofija pamatota  uz mācībām par enerģijas plūsmām un cirkulāciju cilvēka ķermenī.  Austrumu medicīnas pārstāvji ir pārliecināti par to, ka masāža spēj  atbrīvot cilvēku gandrīz no visām saslimšanām.

Jumeiho masāža.

1978. gadā esperanto speciālists japānis Masajuki Saionji, iepazīstoties ar dažādām  masāžas metodēm Japānā, Ķīnā un citās valstīs un apvienojot labākās metodes, radīja jaunu masāžas veidu – Jumeiho  masāžu, kas sastāv no 100 kustībām. Process vienkārši būtu raksturojams šādi: terapeits masē pacienta muskuļus un  koriģē locītavas. Masētas tiek rokas, kājas, mugura, vēders, galva un seja. Tiek izvingrināta praktiski katra locītava. Notiek kaut kas ļoti līdzīgs ārstnieciskai vingrošanai.

Par eksotisko  austrumu masāžas veidu uzskata arī erotisko masāžu. Šobrīd tiek plaši piedāvāti šādas masāžas pakalpojumi. Pastāv jautājums, vai tas ir jauns masāžas veids, ko radījuši mūsdienu biznesa vai vienkārši bagāti cilvēki vai arī seno masāžas veidu pārdēvējums citā nosaukumā
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika