> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

>> Vanna

>> Dušas

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

31.
maijs
2020
VANNA DZIEDĒ UN DARA SKAISTU

Viena no ūdens procedūrām- vanna, kas dziedē un dara skaistu.

Vannas pelde ir viena no vecākājām ārstniecības metodēm. Šo metodi ir gadsimtiem ilgi pielietojuši mūsu senči. Peldes ir noderīgas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tās pielieto higiēniskos nolūkos, organisma stiprināšanai, veselības nostiprināšanai un profilaktiskos nolūkos. Patīkama un aromātiem bagāta vannas pelde mazinās nogurumu, nomierinās nervu sistēmu, aizkavēs ādas novecošanos un uzlabos tās izskatu, attīrīs ādu. Augu ārstnieciskās vielas nokļūstot caur ādu organismā, sekmēs tā atveseļošanos, un uzlabos pašsajūtu. Pēc peldes miesa iegūs neparastu smaržu. Vannas sniedz lielus atveseļošanas un kosmētiskas dabas efektus. Efektīgā vannas peldes pielietošana ar higiēnisku un ārstniecisku mērķi tiek skaidrota pamatojoties uz ādas lomu visā organisma vielu maiņas procesā.

Āda veic vairākas funkcijas, kas  nodrošina dzīvībai svarīgus procesus organismā:

  • aizsargfunkcijas – aizsargā organismu no kaitīgiem mehāniskiem un ķīmiskiem kairinājumiem, aizsargā no mikroorganismiem;
  • izvadfunkcijas – izvada no organisma vielu maiņas produktus, toksīnus, kaitīgas vielas. Piedalās termoregulācijas un gāzu apmaiņas procesos. Izpilda endokrīnās un imūnbioloģiskās funkcijas.

Tāpēc ir nepieciešams lai āda būtu tīra un normāli funkcionētu. To nodrošina kā pirts procedūras, tā arī ārstnieciskās – higiēniskās zāļu vannas.

VANNAS NAV IETEICAMAS

Vannas nav vēlamas saslimšanu akūtajos periodos, kā arī smadzeņu slimību, pneimonijas, miokardīta, miokarda infarkta, hipertonijas, aknu cirozes, trofisko čūlu u.c. gadījumos. Jebkurā gadījumā pierms šādu vannu pielietošanas ieteicams konsultēties ar ārstu.

VANNU SAGATAVOŠANA UN PIELIETOŠANA

Šādas vannas pielieto tikkai tad kad āda ir tīra, miesa iepriekš ir rūpīgi jānomazgā ar ziepēm, gēlu. Vannas peldes laikā atkārtoti lietot ziepes nevajag. Pēc peldes nav vēlams arī noskaloties dušā. Peldei labāk izvēlēties koka vai emaliētās vannas, plastmasas un citas nav ieteicamas. Higiēniskās vannas pielieto 1-2 reizes nedēļā. Ūdens temperatūra – 36-38° C. Peldes ilgums 5-20 minūtes, atkarībā no pašsajūtas. Ārstnieciskās vannas pielieto ievērojot ārsta rekomendācijas un norādījumus. Šīs vannas nevēlams pielietot uzreiz pēc maltītes (jānogaida 1-1.5 stunda). Labāk peldes ir veikt agri no rīta vai vakarā. Kā laba piedeva vannām ir jūras sāls, pārtikas sāls, aromatizētā sāls (0.5 kg. - uz vannu). Sievietēm ieteicams vannu peldes veikt 1-2 reizes nedēļā. Tās attīra ādu no liekajiem apmaiņas procesu produktiem, piedod tai  elastīgumu, vingrumu, labāk par dezodorantiem mazina nepatīkamas smakas, izrāda nomierinošu iedarbību, uzlabo vielu maiņas procesus. Ja pielieto vannas ārstniecisko augu piedevu labāk ir iepriekš pagatavot augu uzlējumu vai novārījumu – 100-150 g. kaltēta augu masa vai 600-800 g. svaiga augu masa tiek aplieta ar 3 l verdoša ūdens un uzvārīta. Augu saknes, zari, laksti tiek vārīti 15-20 minūtes. Pēc tam nostādina aptuveni 1 stundu slēgtā traukā, izkāš un pievieno vannai. Pagatavojot augu uzlējumus jāievēro receptūra un ārstu norādījumi.

HIGIĒNISKĀS VANNAS

Higiēniskās zāļu vannas ir veselības un skaistuma avots. Lielisks līdzeklis organisma aizsargspēju paaugstināšanai, vielu maiņas procesu uzlabošanai. Vannas labi attīra ādu, piedod tai elastīgumu, vingrumu un maigumu. Skaista āda ir katras sievietes sapnis. Lai pielietotu šādas vannas ir nepieciešamas pavisam nelielas izplatītu un populāru ārstniecības augu rezerves – nedaudz kumelītes, upeņu lapas, nātres, salvija u.c. 

ĀRSTNIECISKĀS VANNAS

Ārstnieciskās vannas bagātinātas ar ārstniecības augu uzlējumiem pielieto tikai koka vai emalijētās vannās. Vannas ūdens temperatūra 36-38° C. Peldes ilgums 5-20 min. Pielieto 2-3 reizes nedēļā, kamēr negūst terapeitisku efektu. Pielieto šīs vannas ievērojot ārstu rekomendācijas. Ārsts nosaka peldes ūdens temperatūru, peldes ildumu un periodiskumu.

KAPILĀRTERAPIJAS VANNAS

Tās ir hipertermiskās vannas. Vanā ieguļas pie ūdens temperatūras 37° C. Pakāpeniski 12-15 minūšu laikā ūdens temperatūru paaugstina līdz  41-42° C. Pie šīs temperatūras vannā vēl pavada 4-5 minūtes. Pēc peldes silti sasedzas un 45 minūtes svīsts. Dzer karstas tējas. Kad svīšana noslēdzas, noslaukas un vēl paguļ 2 stundas. Šī procedūra stiprina organismu un paaugstina aizsargspējas. Vannas pielieto ik pēc dienas – 4-5 seansus. Hipertermiskās vannas palīdz novājinātam organismam atbrīvoties no katīgajām vielām, toksīniem. Pateicoties pastiprinātajai asinsapmaiņai, cirkulācijai notiek aktīvs toksisko vielu izvadīšanas process. Pielietojot šīs vannas ir nepieciešams pakāpeniskums, prātīgums un uzmanība. Ir arī venkāršākas metodes – procedūras. Rokas augstāk par elkoņiem iegremdē 37° C ūdeni. Ik pēc 2 minūtēm ūdens temperatūru palielina par 1° C. Pakāpeniski ūdens temperatūra saniedz 43° C. Rokas vēl peldina 10 minūtes. Šāda pelde palielina asinriti galvas rajonā, palīdz atbrīvoties no iesnām un angīnas. Pēc šāda principa veic arī kāju vannas. Šī ir lieliska sagatavošanās procedūra iesācējiem pirms pirts apmeklējuma.

Vēl viena metode. Vannas dibenā ielej ūdeni (32° C), lai ir līdz potītēm. Stāvus, lēni pārvietojas pa ūdeni. Papildina ūdeni un paaugstina temperatūru līdz 38-39° C. Procedūra ilgst 10-15 min. Nākošajā reizē var darīt pretēji – sākt ar siltu ūdeni un pakāpeniski samazināt temperatūru. Laba norūdīšanās metode. Kāju pēdās ir daudz nervu gali, tādā veidā iedarbojoties uz pēdām tiek iespaidots viss organisms.

Vasarā var izmantot dabas dotās iespējas. Lielisks ir skrējiens basām kājām pa rasu.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika