> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

>> Iedarbība uz sievietes organismu

>> Sieviete pirtī

>> Bērns pirtī

>> Grūtniecība un pirts

>> Notievēšana

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

24.
oktobris
2021
NOTIEVĒšANA

Svara zaudēšana pirtī, efektīva un veselīga metode organisma attīrīšanai ar dziedniecisku efektu
Liekā svara zaudēšana nevar notikt, neveicot organisma attīrīšanu. Pirti var uzskatīt par vienu no veselīgākajām notievēšanas metodēm.

Pirts dziednieciskais efekts ir zināms ļoti sen. Karstā gaisa iespaidā notiek dziļa organisma attīrīšana. Organisms lēnām, bet mērķtiecīgi ar sviedriem izvada šlakas un nevēlamos vielmaiņas pārpalikumus un nosēdumus.

Ārstu ieteikumi izmantot pirti kā līdzekli cīņai ar lieko svaru balstās uz hipertermijas procesu izpēti. Apmeklējot sausā gaisa pirti – saunu, iespējams viena apmeklējuma laikā zaudēt līdz 1.5 kg lieko svaru. Slapjā gaisa pirtis – krievu pirtis ne ar ko nav sliktākas par saunām. Krievu pirts izrāda spēcīgāku iedarbību uz organisma procesiem un notiek daudz dziļāka organisma attīrīšanās.  Ja iet runa par kalorijām, daudzi to uzreiz saista ar iespēju notievēt.

Vai svīstot notievēt  saunā ir tik vienkārši? Pastāvīgi saunas apmeklētāji var regulēt ķermeņa svaru ar svīšanu. Šo metodi - kontrolēt ķermeņa svaru (notievēt)-  galvenokārt izmanto sportisti. Svara samazināšanai svīšanas rezultātā ir īslaicīgs efekts. Ja pirts procedūras izmanto kā sastāvdaļu no kompleksas svara zaudēšanas pasākumiem, nenoliedzami, pēršanās savu mērķi sasniedz. Cilvēkiem, kuriem ir aptaukošanās problēmas, pirmkārt, ir jāatjauno normāla endokrīnās sistēmas dabība. Pirts  - sauna šeit labi iederas. Lietojot šķidrumu (vairāk nekā nepieciešams) pēc pirts apmeklējuma kā likums noved pie zaudētā liekā svara kompensācijas. Ir nepieciešams kontorlēt svaru – viena apmeklējuma laikā nav vēlams zaudēt lieko svaru vairāk par 500-800 gramiem. Lai atjaunotu ūdens – sāļu balansu organismā pēc intensīvas svīšanas, ir jāizdzer 250-500 ml. sķidruma. Pirts uzlabo arī gremošanas un vielu maiņas sistēmu funkcijas, kuru darbības traucējumi dažkārt ir aptaukošānās patiesie cēloņi.

NODERĒS!

 • Ja  ir mērķis notievēt, pirms apmeklē pirti – saunu,  nopietni jāizvērtē katra individuālā organisma stāvoklis.Vēlams procedūras veikt pieredzējuša ārsta klātbūtnē vai vismaz saņemt konsultāciju.
 • Saunu – pirti neizmanto kā vienīgo līdzekli cīņai ar lieko savaru.
 • Pirms pirts apmeklējuma veic fiziskus vingrojumus.
 • Pirms došanās pērtuvē, ieteicams izdzert karstu tēju ar medu vai avenēm, lai pastiprinātos svīšana.
 • Pērtuvē nežēlo spēkus, veicot kārtīgu pēršanos ar slotiņām.
 • Veic ķermeņa masāžu.
 • Nekādā gadījumā pēc pēršanās nedzer alu.
 • Pēc pēršanās nelieto daudz šķidruma. Ieteicams uzreiz izdzert nelielu tasīti liepu ziedu vai piparmētru tējas, kas mazinās slāpju sajūtu. Var apēst ābolu vai kādu citu augli.
 • Pēršanās starplaikos vēlams lietot augu sviedrējošās tējas.
 • Pirms pēršanās var ķermeni ierīvēt ar sālsūdeni, etiķūdeni, degvīnu, rīvētiem rutkiem, kā arī ar medu, kas nav sacukurojies. Pastiprināsies sviedru izdalīšanās.
 • Tiem, kas vēlas notievēt strauji, var ieteikt uzreiz pēc pēršanās vispār nelietot šķidrumu. Nedaudz var iedzert pēc 30-40 minūtēm. Pēc 2 stundām var izdzert ne vairāk par 1 glāzi šķidruma. Škidrumu labāk aizvietot ar ogāmun  dārzeņiem. Pēc šādas metodes pielietošanas, var uz neilgu laiku pasliktināties ādas krāsa un pašsajūta, toties liekā svara zaudējumu sajutīsiet jau pirmajā dienā.
 • Veicot plānveida notievēšanu, un ir daudz nevēlamā svara, pirts procedūras jāpapildina ar atslodzes dienām 1 reizi nedēļā. Jālieto zemas kalorijas satura produkti, sabalansēta pārtika. Jāapmeklē fiziskas nodarbības.
 • Aprobežoties tikai ar pirts apmeklējumiem ir pietiekoši, ja vēlaties zaudēt nedaudz lieko svaru (2-4 kg). Nedrīks aizmirst, ka vēlme zaudēt šo svaru viena apmeklējuma laikā ir vilinoša, bet tas notiek uz organisma spēju bāzes. Nepārcentieties.
 • Centieties apmeklēt pirti sestdienās, pirms tam veicot sagatavošanās arbus.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika