> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

>> Tējas

>> Sulas

>> Ogas

>> Medus dzērieni

>> Šašliks

>> Vielas pārtikas produktos

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

25.
janvāris
2021
TĒJA - PAR UN AP TO...

Veselīgam dzīvesveidam un tējām

Pirts procedūras izsauc pastiprinātu sviedru izdalīšanos. Tas ir normāls fizioloģisks process, organisma reakcija uz augsto temperatūru. Sviedru izgarošana no ādas virskārtas pasargā organismu no pārkaršanas. Sviedri izvada no organisma dažādas šlakas, (sadalīšanās procesu atliekas), attīra organismu. Cilvēka organisms satāv no 70 % šķidruma, un atrašanās pērtuvē noved pie šķidruma mazināšanās, kas izsauc slāpju sajūtu, līdz ar to organisms pieprasa zudušā šķidruma kompensāciju. Pirts apmeklējuma laikā var zaudēt  pat līdz diviem litriem  organisma šķidruma, kas pēc tam ir arī  jāatjauno, tāpēc pirts procedūras jāveic apdomīgi. Jāatcerās -  jo biežāk iet pērtuvē, jo atūdeņošanās efekts palielinās. Vēlams, lai dzērieni pēc pirts būtu patīkami, garšīgi un, pats galvenais -  veselīgi. Vislabāk šim nolūkam noderēs tējas, tajā skaitā dažādu ārstniecības augu tējas -  tās lieliski mazinās slāpju sajūtu. Augu tējas  ir īpaši labas, jo ne tikai dzesē slāpes, bet arī pastiprina pirts procedūru ārstniecisko iedarbību - atveseļo organismu, attīra to un tonizē.

ĀRSTNIECISKāS TēJAS

Ieteicams tās lietot, iepriekš konsultējoties ar ārstu. Tēju devas ir atkarīgas no katra individuālā veselības stāvokļa un pašsajūtas. Lietojot tējas, jāseko līdzi pašsajūtai un organisma reakcijai. Tējas dzer 20-30 min pirms ēšanas; pagatavotu tēju var glabāt vēsā vietā 2-3 diennaktis. Pagatavojot tējas mājas apstākļos, izmanto vairākus augus vienlaicīgi, ievērojot devu attiecības. Jāatcerās, ka tēju nepareiza lietošana var nodarīt ļaunumu organismam. Nekādā gadījumā nedrīkst lietot nepazīstamu augu tējas. Ārstniecisko augu tēju lietošnai jābūt pārdomātai, uzmanīgai un pakāpeniskai.

PADOMI KĀ PAREIZI ATJAUNOT ŠĶIDRUMA BALANSU ORGANISMĀ.

  • Nav ieteicams pirtī dzert aukstu ūdeni vai citus  aukstus dzērienus, jo pēc pavisam neilga laika sprīža no jauna radīsies slāpju sajūta.
  • Lietojot aukstos dzērienus, veidosies  nevēlams temperatūras kontrasts organismā.
  • Lai dzeramās tējas pirtī būtu siltas, ieteicams tās ņet līdz uz pirti jau iepriekš pagatavotas un ielietas termosā. Ideāli,  ja ir iespēja tēju pagatavot tieši pirtī, uzreiz pēc iznākšanas no pērtuves.
  • Labākie dzērieni slāpju mazināšanai ir svaigi sagatavotas - zaļā tēja, ārstniecisko augu tējas, sulas, morsi, minerālūdens vai  kvass.
  • Pirts apmeklējuma laikā (1.5-2 stundas) ieteicams  lēnā garā izdzert dažas glāzes dzērienu, katrai glāzei atvēlot vismaz 10 min.
  • Pēc pirts, lai apmierinātu slāpes, lēni izdzer 150-200 g šķidruma. Pēc 2-3 stundām var izdzert vēl  glāzi.
  • Saaukstēšanās gadījumā ieteicams lietot sviedrējošas tējas (liepu ziedu, aveņu u.c.), kas izsauks pastiprinātu svīšanu.
  • Ja pirts apmeklējumu vēlas veikt kā atveseļošanās procedūru, nedrīkst lietot alkaholiskos dzērienus. Tas attiecas uz visa veida alkoholiskajiem dzērieniem!
  • Ja pēc pirts ir vēlēšanās tomēr “kaut ko iedzert”, vislabāk aprobežoties ar kausu alus (stiprums līdz 5% ). No tā slodze sirdij - minimāla, bet vēlme  būs apmierināta.
  • Pirts laikā  nav ieteicams pārāk daudz dzert, jo palielinās slodze uz sirdi un nierēm. Par to īpaši svarīgi atcerēties vecākiem cilvēkiem. Šī paša iemesla dēļ  nav ieteicams lietot arī stipras tējas un kafiju.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika