Izdrukāts no: http://www.pirtslietas.lv/web/index.php?id=400165&printDocument=true
Datums: 17.11.2019 04:57
Mediķi jau sen ir pievērsuši uzmanību apstāklim, ka klimatiskie apstākļi un veselība ir cieši saistīti. Aukstā laikā bieži saaukstējas, bet karstā laikā draud siltuma (saules) dūriens. Šobrīd ir pierādīts, ka izmaiņas saules aktivitātē, mitrums un citas straujas izmaiņas klimatā sarežģī sirds – asinsvadu sistēmas, elpošanas u.c. darbību.  

Mainoties temperatūras un mitruma režīmam, izmainās skābekļa daudzums apkārtējā vidē. Paaugstinoties temp. un mitrumam, skābekļa daudzums samazinās, un otrādi. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc slimie cilvēki sliktāk jūtas strauju klimata apstākļu maiņas gadījumā.  Īpaši tie sajūt skābekļa nepietiekamību. Viņu organisms nav spējīgs strauji pielāgoties jaunajiem apstākļiem.

Ir veikti pētījumi un praktiski novērojumi. Šiem cilvēkiem tika rekomendēts apmeklēt pirti (pēc konsultācijas ar ārstu) 1-2 reizes nedēļā. Pēc 6-8 mēnešiem 80% aptaujāto cilvēku izteicās, ka jūtas daudz labāk. Daži vispār bija pārstājuši reaģēt uz klimata izmaiņām. Pirts palīdzēja pārciest dabas kaprīzes un aklimatizēties.