Krievu pirts apmeklējuma laikā katrs pats sev bez īpaša apgrūtinājuma spēj nodrošināt vēlamo komfortu, optimālo temteratūras un mitruma režīmu.
Ja pirms pēršanās nepieciešams karsēties, tad veido komfortablu atmosfēru ar sausu gaisu (mitrums 30-40 %, temteratūra 70-80° C), lai ir viegli un brīvi elpot. Uz sakarsušajiem akmeņiem 2-3 reizes uzlej verdošu ūdeni vai ārstniecisko augu uzlējumu nelielās devās pa 100-150 ml (ar apm. 3 minūšu pārtraukumiem starp uzliešanas rezēm). Uzlejot akmeņiem mazas devas, veidojas pirts tvaiks ar mazāku mitrumu, maigāks, vieglāks. Šādu tvaiku, ja ir vēlēšanās, var uzturēt visu pēršanās laiku.
Viegls pirts tvaiks īpaši ieteicams, lai lieki nepārslogotu sirds-asinsvadu sistēmu, kā arī apmeklētājiem, kuru vecums pārsniedz 50 gadus. Krievu pirts priekšrocība ir tā, ka var radīt somu saunas klimatu (mitrums 10-20%, temteratūra 90-100° C) un īstas krievu pirts klimatu (mitrums līdz 85-95% un temperatūra 70-95° C). Nesatraucieties, normāls gaiss dzīvoklī, dzīvojamā telpā ir ar mitrumu ap 50%. Dažādie mitruma - temperatūras apstākļi ļauj katram izvēlēties sev individuālu pirts procedūru.
|