Izdrukāts no: http://www.pirtslietas.lv/web/index.php?id=400090&printDocument=true
Datums: 22.02.2020 05:38

Pirts procedūras palīdz hronisku ginekoloģisku saslimšanu ārstēšanā. Tas ir saistīts ar asinsrites uzlabošanos iekšējos orgānos.

Mātēm, kas baro ar krūti, pēc pirts pavairojas piens (laktācija palielinās aptuveni 80 % sievietēm).

Pirts daudzām tautām ir bijusi arī vieta, kur dzemdēja bērnus. Somu sieviešu paraža - dzemdēt pirtī - ir pievērsusi mediķu uzmanību. Mājas sauna, no baktericīdā viedokļa, ir praktiski sterila.

Ja sieviete grūtniecības laikā regulāri un pareizi apmeklē pirti, tad dzemdības ir krietni vieglākas, un ilgums samazinās aptuveni par 1/3.  Šīm grūtniecēm dzemdību laikā daudz retāk ir sāpes, kuru gadījumā pielieto spazmu un sāpju mazinošus preparātus. Tas ir saistīts ar psihi, locītavu un saišu sistēmu elastību, muskuļu pārlieku lielās spriedzes mazināšanos, pozitīvo pirts iedarbību uz veģetatīvo nervu sistēmu.

Sauna var palīdzēt arī neauglības ārstēšanā, iedarbojoties uz hormonālo sistēmu.

Zināms, ka 1/3 sieviešu pēc dzemdībām sirgst ar varikozo vēnu paplašinājumiem un saražģījumiem. Grūtniecības laikā apmeklējot pirti, šīs vainas samazinās, jo pateicoties pirts iedarbībai, palielinās vēnu un asinsvadu tonuss. Šīm sievietēm retāk tiek novērotas trombozes, par ko liecina pirts iedarbība uz asinsrecēšanas procesu. Grūtniecēm mazinās arī galvas sāpes, nogurums, kuņga un zarnu trakta darbības traucējumi. Tāpat arī dažu infekcijas slimību ārstēšana norit veiksmīgāk, piemēram, gripas ārstēšana. Tādas ādas slimības kā nātrene, dermatoze un nieze var pilnīgi izzust.

Ieteicams apmelēt pirti.

Olnīcu funkciju darbības traucējumu gadījumos, kas atsaucas uz dzemdes darbības funkcijām. Hronisku iekaisumu procesu, pēcdzemdību sarežģījumu, sarežģījumu gadījumos pēc spontāniem abortiem. Ja nvēro klimaktēriskoā sindromu. Kā arī ja grūtniecība norit normāli, pat līdz dzemdībām.

Nav ieteicams apmeklēt pirti.

  • akūtu iekaisumu gadījumos
  • agrīnā pēcoperācijas periodā
  • grūtniecības sarežģījumu laikā