> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

18.
aprīlis
2021
IEDARBĪBA UZ VESTIBULĀRO APARĀTU

Pirts procedūras lieliski stimulē normālu balsta un kustību sistēmas darbību, ieņem ļoti būtisku lomu kaulu audu pataloģiju profilaksē. Jekurš siltums, īpaši labs pirts karstums un mitrums, labvēlīgi iedarbojas saslimšanu gadījumos uz kauliem, cīpslām, saitēm, locītavām un mugurkaulu.

Nenoliedzami, siltums ir spēcīgākais iedarbības līdzeklis, kura iedarbība uz organismu atkarīga no ķermeņa stāvokļa (stāvus, guļus, sēdus) pērtuvē. Stāvot siltums vairāk iedarbosies uz ķermeņa augšējo (galvu, kaklu) daļu nekā uz kājām, jo temperatūra pērtuvē pakāpeniski pieaug virzienā no grīdas uz griestiem.

No seniem laikiem ir pazīstams teiciens: “sasildīt pirtī visus kauliņus”. Saaukstēšanās gadījumos, ko pavada sāpju sajūta locītavās un kaulu “laušana”, apmeklēja pirti gan pieaugušie, gan bērni. Pirtī sildījās, masēja locītavas, iezieda tās ar dažādām ārstnieciskām vielām. Slimās un sāpīgās ķermeņa vietas pēra – masēja ar bērza pirtsslotām. Bērza slotiņai pievienoja vienu vai divus kadiķa zariņus. Īpaši labi palīdzēja nātru slotiņas. Dzēra speciālas augu tējas, kuras pirts karstumā ātrāk uzsūcas asinīs un ātri tiek novadītas uz slimajām vietām.

Pirts iedarbība uz locītavām un saitēm veicina audu elastības uzlabošanos, kas saistīta ar sasilšanu un asinsrites pastiprināšanos. Mazinās traumu gūšanas iespējas. Par pirts procedūrān nevajadzētu aizmirst īpaši tiem, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids. Ja regulārām sporta nodarbībām nav laika, tad pirtij vienu reizi nedēļā var mēģināt atrast laiku. Neslinkojiet, parūpējaties par savu organismu! Pēršanos pirtī var pielīdzināt 2 stundu skrējienam. Cilvēki ar saslimšanām parasti sajūt atvieglojumu jau pērtuvē, bet vēl labāk jūtas pēc 6 stundām, jo procesi organismā notiek lēnām.

Pirts procedūras mazina locītavu uztūkumus, jo pastiprinās venozās asins un limfas atplūšana, atjaunojas locītavu normālas darbības funkcijas. Pirts stimulē vielu sadalīšanās blakusproduktu izvadīšanu no locītavām.

Pirts apmeklējums var palīdzēt locītavu sastiepumu, sasitumu un izmežģījumu ārstēšanai. Karstums, slotiņu masāža un ūdens kontrasta procedūras veicina asinsrites pārkārtošanos organismā, skābekļa un barojošo vielu pieplūdi locītavām, kas aktivizē tajās darbību atjaunojošus procesus. Mediķi pirts procedūras rekomendē kā ārstniecības procesa neatņemamu sastāvdaļu. Pirts stimulē kaulaudu atjaunošnās procesus aizkavē artrozes vedošanos, kā arī aizkavē organisma novecošanās procesus.

Ir zināms, ka organisms lielāko siltuma daļu akumulē pirmajās 15 pērtuvē pavadītajās minūtēs, tāpēc tas ir pietiekoši, lai radītu labvēlīgu, dziedniecisku efektu uz locītavu iekaisumiem un artrozi. Neskatoties uz to, ka no ādas virskārtas lielā daudzumā izdalās siltums, tās temperatūra saglabājas daudz   augstāka nekā iekšējo orgānu temperatūra. Ādas siltums tiek novadīts dziļāk organismā. Tas noved pie organisma vielmaiņas procesu, endokrīnās un imūnās sistēmas darbības izmaiņām. Pirts procedūru laikā augšanas hormonu līmenis paaugstinās līdz 163% un kortizols līdz 149%.

Cilvēkiem ar pataloģiskām saslimšanām labāk atdzesēšanās laikā izmantot dušu, virzot ūdens plūsmu no kakla uz kājām. Īpaši jāuzmanās apmeklētājiem, kuri lieto hormonu preparātus (kortikosteorīdus), jo tie palēlina virsnieru dziedzeru darbību. Sakarā ar iespēju parādīties nevēlamai organisma reakcijai (tajā skaitā arī dzīvībai bīstamām), pirts procedūras vēlams uzsākt ne ātrāk kā 2-4 nedēļas pēc medikamentu lietošanas pārtraukšanas.

Apmeklētāji, kuri sirgst ar reimatismu, ir jūtīgi pret mikroklimata izmaņām, kas jāņem vērā apmeklējot pirti. Cilvēkiem, kuri sirgst ar reimatismu, nav ieteicams izmantot aukstās kontrasta procedūras, jo var veidoties nepatīkamas sajūtas, ko izsauc pastiprinātā jūtība pret aukstumu.  Nereti uz kājām veidojas zemādas tauku slāņa uztūkums, ko izsauc starpšūnu šķidruma cirkulācijas samazināšanās. Tas nav nekas bīstams, tikai nepieciešama nedaudz ilgāka atpūta, pēc kuras iestājas atvieglojuma sajūta. Katram jāizvēlas individuāls pirts procedūru režīms. Procedūru laikā paaugstinās histamīna līmenis organismā, izrādot labvēlīgu ieteki uz mīksto audu reimatisma formu. Ieteicamāk ir ar pirts palīdzību veicināt asinsrites procesus muskuļu audos nekā lietot pretreimatisma medikamentus, īpaši labi ja slimība nav ielaista un iespējama ātra izveseļošanās.

Pirts procedūras var pielietot arī gurnu un ceļu osteohondrozes ārstēšanai, kā arī podagras slimības stadijā, tikai jālieto lielāks šķidruma daudzums (tējas, sula). Pastiprināsies asinrite un ar sviedriem izdalīsies lielāks daudzums urīnskābes.

Pirts var radīt ātru, izteikti labvēlīgu efektu infekciozā un parainfekciozā artrīta, miopātijas, ka arī muskuļu pārguruma gadījumā, ko izsauc vīrusu saslimšanas.

Pirts netiek ieteikta kaulu traumu un locītavu asinsizplūdumu gadījumos, jo var pasliktināties slimnieka stāvoklis. Šajos gadījumos var pielietot pirts procedūras kā kompleksās terapijas sastāvdaļu rehabilitācijas stadijā. Notiek arī psiholoģiskā relaksācija un mazinās nepatīkamie pārdzīvojumi.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika