> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

18.
aprīlis
2021
IEDARBĪBA UZ MUSKULATŪRU

Spējas pielāgoties apkārtējai videi pamatā nodrošina muskuļi. Sens ir uzskats, ko apstiprina zinātne, ka pirts ir aktīvs kairinājums, kas palīdz dažādu slimību profilaksē, kā arī maksimāli atjauno un paaugstina nogurušu muskuļu darbaspējas.

Muskuļi ir ne tikai darba, bet arī jūtīgu receptoru orgāns. Informācija no muskuļu receptoriem pa muguras smadzenēm nonāk centrālajā nervu sistēmā. Regulāri apmeklējot pirti visa nervu-muskuļu sistēmas darbība uzlabojas. Kustības tiek veiktas daudz koordinētāk un tiek mazāk tērēta enerģija to izpildīšanai. Pirts uzlabo arī skābekļa apmaiņas procesus muskuļu audu šūnās. Sporta un ārstniecības praksē bieži izmanto pirts procedūras, kas nodrošona palielinātu arteriālo asiņu pieplūdumu muskuļiem un palīdz mazināt muskuļu nogurumu, aktivizē atjaunošanās procesus un darbaspējas. Īpaši ieteicamas ir pirts procedūras pēc smagas fiziskas slodzes, kā arī sportistiem sacensību laikā, lai mazinātu muskuļu spriedzi. Bieži nogurdinātajos muskuļu audos sakrājas pienskābe, kas izsauc sāpīgas sajūtas, mazinās muskuļu elastība, kas noved pie traumām. Pirts procedūras mazina sāpīgās sajūtas, mūskuļi kļūst mīksti un elastīgi, atjaunojas darba spējas.

Tomēr ne visās situācijās pirts apmeklējums rada pozitīvu efektu. Pēc pirts apmeklējuma (80-100% mitrums un 60-70° C gaisa temp.) pirmajās stundās vērojama muskuļu spēka samazināšanās, vājuma sajūta, neliels nogurums, samazinās darba spējas. Pēc 10-15 stundām organisma stāvoklis atjaunojas. Ja sportists apmeklējis pirti (10-25% mitrums un 90-110° C gaisa temp.) 10-12 min. pēc nodarbībām un veicis 2 reizes pērtuves procedūru (3-4 min katru) guļus stāvoklī, ar atpūtas pauzi (5-10 min.), muskuļu spēks pēc 1-2 stunām pieaug par 1,200 kg.  Ja pirts gaisa temperatūra pārsniedz 120° C (pārējie režīmi iepriekšējie), muskuļu spēks praktiski nepieaug. Pie režīma (60-80% un vairāk mitrums, 60-70°  C gaisa temp.) muskuļu spēks pat nedaudz samazinās.

Pirts procedūras plaši izmanto ārstnieciskiem mērķiem, lai dziedētu muskuļu–nervu sistēmas traumas un saslimšanas. Šādiem cilvēkiem jābūt uzmanīgiem. Pielietojot aukstās kontrasta procedūras, var veidoties saslimšanu saasinājumi. Vēlams, lai aukstais ūdens neskartu slimās ķermeņa vietas. Jāuzmanās arī cilvēkiem, kuri lieto medikamentus: analgētīķus, pretreimatisma, pretiekaisuma, hormonu peparātus. Šiem cilvēkiem jāseko līdz pašsajūtai, jo organisma reakciju uz augsto temperatūru nav iespējams iepriekš paradzēt.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika