> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

18.
aprīlis
2021
IEDARBĪBA UZ GREMOšANAS SISTĒMU

Aukstuma un karstuma iedarbība jau sen tika izmantota, lai iedarbotos uz gremošanas orgānu darbību. Mūsdienās efektīgi karstā gaisa iedarbību izmanto, lai palīdzētu kuņģa–zarnu trakta saslimšanu ārstēšanā, kuru cēlonis ir centrālās nervu sistēmas darbības un organisma vielmaiņas procesu traucējumi.

Pirts karstuma iedarbība uz gremošanas sistēmu, varētu teikt, ir pakārtota, nervu un endokrīnās sistēmas izsaukta. Siltums izsauc ādas funkciju izmainīšanos, izrādot reflektorisku iedarbību ne tikai uz atsevišķiem orgāniem, bet arī uz visu organismu, ieskaitot nervu sistēmu. Pirts procedūru komplekss iedarbojas uz gremošanas orgānu asinsriti, pārkārtojot visu asinsrites sistēmu organismā. Notiek lielāka asins noplūšana uz perifēriju, samazinās orgānu sekrēcija un motorika. Tāpēc ir svarīgi pirms pirts neieturēt pārāk lielas maltītes, jo tā, atrodoties ne īpaši aktīvajā gremošanas sistēmā, netiks pārstrādāta un spiedīs uz diafragmu, traucējot normālai plaušu ventilācijai, un apgrūtinās sirdsdarbību.

Apmeklējot pirti ārstnieciskos nolūkos, jāņem vērā, ka gremošanas trakts funkcionālā nozīmē darbojas kā viens vesels; viena orgāna darbības traucējumi iespaidos citu orgānu darbību. Kuņģa–zarnu traktam ir cieša saikne ar citiem orgāniem, piemēram, ar sirds–asinsvadu sistēmu. Kā arī, piemēram, centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi, pirmām kārtām, atsauksies uz gremošanas sistēmas darbību.

Karstums un aukstums iedarbojas uz sekrēcijas un asinsrites funkcijām gremošanas trakta orgānos. Tādā veidā pirts apmeklējums var palīdzēt dažu saslimšanu ārstēšanā. Gremošanas sistēmas darbības izmaiņas atkarīgas no pirts siltā gaisa iedarbības un organisma reakcijas. Siltuma iedarbības efektivitāte saistīta ar siltuma aplikācijām un ilgstošu to iedarbību, papildinot ar gaisa mitrumu. Veidojas ūdens dziedniecības procedūra. Dažu saslimšanu gadījumos iesaka pēc pirts apmeklējuma lietot dažāda veida minerālūdeņus un sulas.

Ja pirts procedūra nav ilgāka par 60 min, tad parasti nerodas vēlēšanās starplaikos kaut ko iekost. Ja tāda vēlēšanās tomēr rodas, var iestiprināties, aprobežojoties ar augļiem, dārzeņiem, sulām vai minerālūdeni. Ja pirts procedūra ir ilgāka par 2,5 stundām, var lietot vieglas uzkodas. Jāuzmanās pārēsties, jo tas izsauc smaguma sajūtu kuņģī un vispārēju slinkumu un sagurumu.

Ja ir veiktas gremošanas trakta orgānu operācijas, vēlams kādu laiku nogaidīt (līdz 6 mēnešiem). Nav ieteicams veikt pirts procedūras, ja ir akūtas saslimšanas, hronisks hepatīts, žultsakmeņu slimība ar biežām lēkmēm, caureja vai vemšana.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika