> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

19.
aprīlis
2021
IEDARBĪBA UZ SIRDS-ASINSVADU SISTĒMU

Sirds ir savdabīgs asinssūknis, kas 1 minūtes laikā pārsūknē 4 litrus asinis - vairāk kā 3000 tonnas gadā. Civēka ķermenis pirts karstā gaisa iespaidā sasilst. Ja nedarbotots organisma aizsargfunkcijas, cilvēks nomirtu no pārkaršanas. Cilvēka organisms ir ne tikai spējīgs pielāgoties lielajam karstumam, bet arī gūt no tā labumu.

Sirds ir viens no pirmajiem orgāniem, kas pārkārto savu darbību. Tās darbības ritms palielinās un sasniedz 100-160 sitienus minūtē, tas ir, palielinās par 60-70%. Aplejoties ar aukstu ūdeni pēc pērtuves, sirds sitieni ir ap 30-35 sitieniem minūtē. Sirds muskuļi aktīvāk saraujas, tas trennē un stimulē sirds audus un muskuļus. Maksimālā slodze sirdij ir kontrasta procedūru laikā.

Cilvēkiem, kuriem vēlams pasaudzēt sirdi, labāk vispār atteikties no auksta ūdens procedūrām. Ja ļoti patīk pēc pirts lēkt baseinā, kādu laiku vajag ieturēt pauzi pēc pērtuves, lai ķermenis nedaudz atdziest. Pēc tam var lēkt un peldēties, bet baseina ūdenim jābūt pietiekoši siltam.

Pirtī palielinās asins kustības ātrums visā organismā. Pirts ir arī savdabīgs arteriālā asinsspiediena regulātors. Cilvēkiem, kuri cieš no hipertonijas, ieteicams maigs, saudzējošs pirts režīms. Vēlams rūpīgi ievērot ārsta rekomendācijas. Cilvēkiem, kuri cieš no pazemināta asinssspiediena, ieteicams procedūras laikā aplieties ar eleuterokokka novārījumu. Var arī ieiet duša, nopeldeties vai norīvēties ar sniegu.

Pirts ir lielisks sirds–asinsvadu sistēmas norūdīšanas līdzeklis. Dziednieciskais pirts tvaiks stiprina novājinātu sirdi. Tā uzskatīja mūsu senči un tā uzskata arī mūsdienu mediķi, novērojot savus pacientus. Apmeklētājiem ar dažādām saslimšanām ieteicams, uzturoties pērtuvē, ieņemt guļus stāvokli un slotiņu masāžu pielietot ļoti minimāli vai vispār atteikties. Vēlams arī mazāks mitruma režīms. Pērtuvē bieži pazeminās arteriālais asinsspiediens, reizēm iestājas vazomotorais kollaps, kas ātri pāriet, ieņemot guļus stāvokli. Kollaps nav bīstams veseliem cilvēkiem, bet nedrīkst pieļaut, ka iestājas sirds slimniekiem. Lai notiktu lēnāka un maigāka pāreja no normālas vides savā ziņā ekstremālā vidē - pērtuvē, ieteicams veikt sagatavošanās procedūras. Iesākumā var ieiet siltā dušā, vienlaicīgi masējot miesu. Āda un viss ķermenis nedaudz sasils un temperatūras starpība nebūs tik strauja un būs vieglāk panesama.

Jāatceras, ka mitra tvaika pirtīs sirdij ir lielāka slodze kā sausajās pirtīs (saunās). Ja procedūras laikā sajūtat sirds vājumu, dedzināšu sajūtu, žņaudzošas sāpes vai spiedienu, pēkšņus asus sirdspukstus, kā arī citas jebkādas nepatīkamas sajūtas sirds rajonā, nepieciešams momentāli atstāt pērtuves telpu! Pirtī apmeklētājiem var iestāties ģībonis, ko izsauc asinsvadu tonusa traucējumi. Tāpēc cilvēkiem, kuriem ir nosliece uz ģīboņiem, pērtuvē nepieciešamas ieņemt guļus stāvokli un neapmeklēt pirti vienatē.

Pirti nav ieteicams un pat nedrīkst apmeklēt pie šādām saslišanām: akūta miokarda infarkta I – II satadijas, hipertoniskās slimības III stadijas; kardiomeopātija, ar paaugstināte pretestību mazajā asinsrites lokā; ateroskleroze ar orgānu bojājumiem; akūts tromboflebīts ar venozo nepietiekamību; kāju išēmiskā pataloģija III stadija; strauja ķermeņa svara zaudēšana; nosliece uz asinsizplūdumiem; sirds slimības dekompensācijas stadija; stenokardija.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika