> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

19.
aprīlis
2021
IEDARBĪBA UZ ELPOšANAS SISTĒMU

Pirts iespaidā palielinās organisma nepieciešamība pēc skābekļa un ogļskābās gāzes izdalīšanās. Esot pirtī, elpošanas biežums palielinās līdz 20 ieelpām minūtē, plaušu tilpums reizēm palielinās līdz pat 20% un pieaug plaušu ventilācija. Svarīgs pirts iedarbības efekts ir bronhu paplašināšanās. Elpošana kļūst bieža un dziļa. Pirts pozitīvi ietekmē imūnprocesus un atvieglo hronisku augšējo elpošanas ceļu ārstēšanas procesu.

Karstais pirts gaiss kairina augšējo elpošanas ceļu gļotādas receptorus. Pirts iedarbības pakāpe atkarīga no pirts mikroklimata un apmeklētāja fizioloģiskā stāvokļa. Karstais gaiss iedarbojas uz deguna gļotādu, samazinot sekrēta izdalīšanos pie respiratorām saslimšanām.

Pirts ieņem svarīgu lomu respiratoro saslimšanu ārstēšanā. Ārstnieciskie pirts faktori ir siltums, visa organisma hipertermija, temperatūras kontrasta iedarbība. Pie regulāras pirts apmeklēšnas mazāk notiek respiratoro saslimšanu recidīvi.

Nav ieteicams apmeklēt.

 • Pie akūtām augšējo elpošanas ceļu vīrusa saslimšanām, pie akūtiem iekaisumiem, pie hroniskas respiratorās dekompensācijas salimšanas, kas atsaucas uz sirds darbību, pie ļaundabīgiem audzējiem un metastāzēm, pie akūtas tuberkulozes.
 • Skābekļa nepietiekamība var būt pirtīs – nelielā telpā, kur vienlaicīgi uzturas daudz cilvēku. Arī pērtuvē, ja tai nav ventilācijas. Šāda pirts nedos vajadzīgo efektu, tāpēc jānodrošina ar skābekli bagāts gaiss pirtī, regulāri vēdinot pirti pēršanās laikā.
 • Plaušās uzkrājušies apkārtējas vides putekļi, nikotīna paliekas, uc. lēnām bet tomēr atdalās karstā gaisa iedarbībā. Plaušu attīrīšna būs efektīgāka, ja elposiet gaisu piesātinātu ar ārstnieciskiem aromātem. Nevajag “rīt” karsto gaisu, jo var apdedzināt mutes dobuma, rīkles un elpošanas ceļu gļotādu.
 • Cilvēkiem kas slimo ar hroniskiem bronhītiem un vieglām saaukstēšanās saslimšanām, ieteicams apmeklēt sauso pirti.

Procedūra pie hroniskām saslimšanām.

 • Iejot pērtuvē, ļaujiet organismam pierast pie agstās temperatūras. Kad elpošana kļūst vienmērīga, var uzsākt elpošanas procedūras.
 • Ērti iekārtojieties uz lāvas.
 • Nolieciet blakus trauku ar ārstniecisko augu uzlējumu. Uzlējumam jābūt pietiekoši karstam, lai izdalītos aromatizēts tvaiks, bet nebūtu riska apdedzināties.
 • Atslābiniet krūšu un vēdera muskuļus un izdariet dziļu ieelpu ar krūtīm. Pirmo ieelpu izdariet ar muti, tādā veidā elpošanas ceļi sagatavosies vienmērīgai elpošanai. Pēc tam mēģiniet ieelpot caur degunu.
 • Otro ieelpu izdariet caur degunu, dziļi ieelpojot ārstniecisko aromātu. Ja ar pirmo reizi dziļa ieelpa caur degunu neizdodas, izdariet vairākas seklākas ieelpas.
 • Izelpojiet caur degunu. Tādā veidā attīrīsies deguna elpošanas ceļi un varēsiet turpināt procedūru ar dziļām ieelpām.
 • Nedaudz noliecieties pie trauka un izdariet lēnu un dziļu ieelpu car degunu. Pēc tam aizturiet elpu uz 2-3 sekundēm, iztaisnojieties un lēnām izelpojiet caur degunu. Turpiniet šo procedūru, palielinot elpas aizturēšanu līdz 8 sekundēm. Centieties pēc iespējas lēnāk izdarīt ieelpu un izelpu. Pirmais procedūras cikls paredz 10 ieelpas un izelpas. Pēc tam atpūšieties, elpojiet caur muti. Atkārtojiet šo ciklu.

Cilvēkiem, kuriem ir aizdusa, elpošana ir liela problēma, īpaši pie fiziskas slodzes un karstā laikā. Pirtī šiem cilvēkiem var palīdzet ar īpašu elpošanas procedūru. Procedūras pamatā ir priežu skuju un mizas novārījuma aromāta tvaiku elpošana. Pirtī vajadzētu uzturēt vidēja līmeņa mitrumu, no pārlieku sausām pirtīm vajadzētu izvairīties. Pat pirtis, kurās ir priedes apšuvuma dēļi, var uzlabot pašsajūtu.

 • Ja jūtat, ka elpošana kļūst saraustīta, uzsāciet elpošanas vingrojumus. Ja esat pērtuvē, nokāpjiet uz zemākās lāvas vai vispār izejiet.
 • Apguļaties uz muguras vai apsēžaties taisnu muguru un ievelkat vēderu. Pirmo ieelpu izdariet dziļu caur degunu un ātri izelpojiet caur muti.
 • Otro ieelpu lēni caur degunu un strauju izelpu caur muti. Atkārtojiet 10 rezes. Necenšieties aizturēt elpu izelpojot un nesteidzieties ieelpot. Lai krūšu muskuļi maksimāli noslogotos, sasprindziniet vēderu.
 • Nākošais etaps ir pāreja uz lēnu vienmērīgu elpošanu. Atslābiniet plecu un vēdera muskuļus, mugurai paliekot taisnai. Uzsāciet ar lēnu un dziļu ieelpu caur muti. Izelpojot caur muti, centieties izelpot vienā reizē bez pārtraukuma.
 • Nākošās pāris ieelpas un izelpas izdariet jums parastā ritmā caur degunu. Atkārtojiet to 10 reizes. Pēc šīs procedūras Jūsu elpošana kļūs vienmērīga. Pie atkārtotas aizdusas vingrojumus var atkārtot.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika